Facebook-sivu Keski-Pohjanmaan Retkimelojille

22.4.2021

Keski-Pohjanmaan Retkimelojat Ry:lle on perustettu Facebook-sivu. Facebook-sivun julkaisemisen myötä yhdistyksen vanha Facebook-ryhmä tulee jossain vaiheessa jäämään pois käytöstä. Virallinen internet-sivumme, www.kprm.fi, toimii edelleen yhdistyksen virallisena tiedotuskanavana ja siellä julkaistuja uutisia, tiedotteita ja tapahtumia jaetaan vanhaan malliin Facebookiin.

Facebook-sivu on upotettu tämän kprm.fi -sivuston etusivulle, jolloin Facebookiin kirjautumattomatkin pääsevät seuraamaan Facebookissa käytävää keskustelua.

Toivomme uuteen Facebook-foorumiimme runsasta melontatarinoiden jakamista kuvien, videoiden yms. harrastukseen innostavien julkaisujen muodossa! Käykää tykkäämässä sivusta ja kannustakaa myös kaverianne tekemään samoin: https://www.facebook.com/101455274793283.

Vanha Facebook-ryhmä tullaan lukitsemaan ja myöhemmin arkistoimaan, mutta edelleen sivu tulee olemaan luettavassa muodossa ryhmän jäsenien nähtävillä.